Ціна на газ для населення, підприємств, юридичних осіб з 1 листопада 2018

З 1 листопада 2018 року ціна на газ для населення в Україні виросте на 23,5%.

Відповідне рішення було прийнято на екстреному засіданні Кабінету міністрів.

«Ціни з 1 листопада на газ виростуть тільки на 23,5%. Чи не на 60%. Це те, що нам вдалося неймовірними зусиллями досягти внаслідок цих переговорів », — підкреслив Гройсман, передає Країна.

Рішення було прийнято одноголосно.

Ціни з 1 листопада 2018 на газ

Нагадаємо, що 17 жовтня Кабмін подовжив до 27 жовтня заборону на підвищення ціни на газ для «Нафтогазу» і облгазів. До цього ціна газу для поставок населенню і ТКЕ до 18 жовтня була на рівні — 4 942 грн за тис. Куб. м, а для кінцевого споживача з урахуванням ПДВ та інших зборів — 6 958 грн за тис. куб. м. З 1 листопада ціна становитиме 8 550 грн за 1 тис. кубометрів.

Скільки коштуватиме газ з 1 листопада 2018 роки?

Нова ціна на газ для населення України з 01 листопада 2018 року становитиме 8,55 грн. / Куб. м.

Підвищення газового тарифу уряд планує компенсувати малозабезпеченим громадянам субсидіями за рахунок тих, хто буде платити повну вартість.

Норми споживання газу при відсутності лічильника

За Постановою КМУ від 18 серпня 2017 р № 609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» з 19 серпня 2017 року набули чинності такі норми споживання газу з урахуванням змін в додаток до Постанови КМУ від 23.03.2016 р № 203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників».

Для побутових споживачів фізичних осіб, у яких не встановлені лічильники газу, а також для нарахувань пільг та субсидій встановлено такі норми:

При централізованому ГВС і наявності газової плити: 3,3 куб. м куб. м / міс. на 1 людину;
При відсутності центрального ГВС і наявності газової плити: 5,4 куб. м / міс. на 1 людину;
При наявності газової колонки та плити: 10,5 куб. куб. м / міс. на 1 людину.

Газове опалення в приватних будинках

Газове опалення приватних будинків залишається найпоширенішим видом теплопостачання. Цьому сприяє популістська політика уряду в питаннях надання субсидій, коли за опалення одних платять інші. Причому, встановлено, що витрата газу субсідіантамі в 2-3 рази перевищує витрата тих людей, які платять за газове паливо зі своєї кишені. Субсидії не стимулюють людей займатися зниженням теплових втрат свого будинку: утепленням, установкою енергоефективного обладнання та огороджувальних конструкцій.

По суті, половина отриманого субсідіантамі тепла вилітає на вулицю. Відповідальність за халатне розбазарювання коштів платників податків лежить не на одержувачів субсидій, а на уряді популістів.

Для наочного прикладу наведемо спрощені розрахунки вартості обігріву приватних будинків різної площі з утепленням і без утеплення.

Розрахунки вартості обігріву приватних будинків різної площі з утепленням і без утеплення

Скільки платять за газ підприємства та юридичні особи?

На відміну від побутових користувачів, ціна на газ для підприємств, юридичних осіб і держустанов підвищилася з 01.08.2018 року. Зараз вона залежить від умов і порядку розрахунків і становить (грн. З ПДВ / тис. Куб.м):

  • за передоплатою — 10130,40;
  • по факту поставки — 11083,20.

Компанія «Нафтогаз» визначила чотири групи споживачів, для яких встановила різні тарифи:

  1. підприємства та установи, які спалюють до 50 000 куб.м на місяць;
  2. оптові компанії, які закуповують газ для подальшого його продажу за рахунок державного і місцевих
    бюджетів, установам і організаціям, а також виробничим підприємствам;
  3. 100% дочірні підприємства НАК «Нафтогаз»;
  4. оператори газорозподільної системи, які споживають газ для виробничо-технологічних процесів, технологічних втрат і власних потреб.

Крім цього в вартість газу для підприємств включається додатково вартість транспортування, тариф на поставку і розподіл. У кожному конкретному випадку остаточна ціна газу складається різна: приблизно, від 14 до 16 гривень за кубометр.

При постійно зростаючих цінах на газ все більше людей стали розглядати альтернативні варіанти опалення своїх будинків: твердопаливними котлами або тепловими насосами.

Кабмін також продовжив до 1 листопада діючу ціну на газ для населення і ТКЕ, внісши зміни до постанови №187 від 22 березня 2017 року, яка передбачала: спецобязательства з продажу газу населенню і ТКЕ будуть діяти до 1 квітня 2018 року, але пізніше уряд продовжив їх до кінця травня, а ще пізніше — до кінця липня, серпня, вересня, 18 жовтня і до 27 жовтня.

Як повідомлялося, Україна в рамках співробітництва з Міжнародним валютним фондом зобов’язалася відмовитися від PSO і перейти до ринкових цін, проте влітку і восени 2017 року відмовилася від їх виконання.

В даний час питання ціни на газ для населення є ключовим для відновлення фінансування з боку МВФ.

За даними агентства «Інтерфакс-Україна», вже в п’ятницю МВФ може зробити заяву щодо ціни на газ в Україні в зв’язку з вищевказаним рішенням Кабміну і прийнятим напередодні парламентом в першому читанні проект держбюджету на 2019 рік.

Ссылка на основную публикацию