Як в Україні зміниться порядок встановлення лічильників на газ

Перевага наявності газових лічильників полягає в тому, що споживач має можливість розраховуватися за природний газ відповідно з реальними обсягами його споживання.

Газовий лічильник

В Україні, як повідомляє UBR, установка лічильників на газ для населення буде проводитись згідно зі змінами, внесеними до закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

В «Урядовому кур’єрі» вже опублікували закон №2260-VIII, який вступає в силу з 19 січня 2018 року.

Відповідно до даного закону, кінцевою датою обов’язкової установки газових лічильників є 1 січня 2021 року. При цьому за установку не платитимуть ні місцеві органи влади, ні сам кінцевий споживач.

Якщо ж користувач самостійно встановив лічильник за місцем свого проживання, то йому зобов’язані компенсувати витрати за рахунок тарифу на розподіл газу.

Крім того, оператори газорозподільної мережі не повинні припиняти постачання газу в будинок при відмові його співвласників від встановлення лічильника на всю будівлю.

Як відомо, даний законопроект 21 грудня 2017 року було прийнято у Верховній Раді 325 голосами.

Нагадаємо, установка загальнобудинкових газових лічильників буде проводитися тільки за згодою мешканців багатоповерхівки. Що стосується припинення подачі газу в приміщення, то це можливо тільки в разі відсутності оплати квитанції користувачем по закінченню 10 днів після дати, зазначеної в договорі.

Ссылка на основную публикацию