Закупка газу з Європи в 4 рази дорожче

Комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко назвав ціну, за якою Україна купила газ в країнах Європи, щоб компенсувати недолік поставок від «Газпрому».

За його словами, в ці дні на європейському ринку газ торгувався за ціною від тисячі доларів за кубометр. «Навіть в 1325 доларів піднімалися (ціни — ред.)».

Відзначимо, що по за словами Вітренко, газ безпосередньо з Росії обійшовся б нам в чотири рази дешевше. Однак, як відомо, «Газпром» не почав поставляти Україні газ з 1 березня. Як заявляють в Москві — через відсутність узгодженого протоколу про постачання.

Вітренко розповів, що «нам потрібно було протриматися одну добу».

«За добу» Нафтогаз «замінив газ, який повинен поставлятися від» Газпрому «на газ з Європи», — написав Вітренко в Facebook.

Закупка газу Україна

У соцмережах вже почали коментувати заяву Вітренко.

Відзначимо, що в останні кілька років Україна відмовлялася купувати газ безпосередньо у «Газпрому». А купувала його у європейських компаній-посередників за короткостроковими контрактами. Їх особливістю є відсутність стабільної ціни і гарантій наявності газу. Саме тому в зимовий період, на піку споживання газу в Європі, за такими контрактами газ коштує дуже дорого і він не завжди взагалі є в наявність на вільному ринку.

Тому НАК і хотів купити газ у «Газпрому», але, як писалося вище, так і не зміг цього зробити.

Раніше глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв показав, скільки за добу «прикрутили» по всій Україні.

Нагадаємо, 1 березня між Києвом і Москвою розгорілася нова газова війна. Посилаючись на відсутність договору, «Газпром» припинив постачання для України. Пізніше Росія вирішила розірвати всі газові контракти з Україною — РФ не влаштували упереджені, на її думку, рішення Стокгольмського арбітражу.

Ссылка на основную публикацию