З листопада Харків’яни будуть платити за газ більше, ніж показує лічильник

У квитанціях буде вказана не тільки вартість спожитого газу, а й коефіцієнти. Ці коефіцієнти Кабмін затвердив 14 років тому, але до жовтня 2018 року ці фірми не застосовувалися.

Згідно з розпорядженням уряду, коефіцієнти вводять для того, щоб привести норми споживання до стандартних умов. Під стандартними умовами мається на увазі + 20C і тиск 760 мм рт. ст. При зниженні температури газ стискається, а влітку, навпаки — розширюється. Раніше при поставках газу населенню зміна обсягів не враховувався, повідомили в прес-службі ТОВ «Харьковгазсбит», через що у компанії утворився борг перед НАК «Нафтогаз» в розмірі 500 млн грн.

Розміри коефіцієнтів варіюються від 1 до 11%. Вони розраховані індивідуально для кожного регіону України. Ставки будуть змінюватися в залежності від місяця і розташування лічильника (зовні або всередині приміщення, усередині опалювального або неопалюваного приміщення).

Найбільше платити доведеться жителям приватного сектора, у яких лічильники розташовані зовні будинку. У жовтні їх коефіцієнт становить 1,05. У листопаді коефіцієнт виростає до 1,08 і досягає максимуму в 1,11 в січні і лютому.

Як пояснила прес-секретар Харьковоблгаза Ольга Клименко, розрахунок буде здійснюватися за формулою: кількість кубометрів слід помножити на коефіцієнт і на вартість газу.

«Для будинків, де лічильник розташований зовні, коефіцієнт в жовтні становить 1,05. Споживач витратив 100 кубометрів. Множимо 100 на 1,05, виходить 105 і на ціну газу, яка в жовтні становить 6,958 грн за кубометр», — пояснила Ольга Клименко .

Якщо лічильник намотав 200 кубів, то понад показань лічильника в платіжці допишуть 10 кубів. Чим нижче температура за вікном, тим більше будуть платежі.

У листопаді ціна на газ зростає до 8,55 грн за кубометр. Разом з ціною вгору кинуться свідчення на лічильниках і коефіцієнти.

Якщо споживач витратив 300 кубометрів в листопаді, то в грудневій платіжці йому вкажуть коефіцієнт 1,08. Тобто 300 кубів множимо на 1,08 і отримуємо 324 кубометра, 24 з яких — це коефіцієнт. Загальна вартість становить 2 тисяч 770 гривень. З них 205 гривень треба заплатити за приведення норм споживання газу до стандартних умов.

На січень-лютий, коли споживання газу досягає пікових значень, встановили максимальні коефіцієнти в розмірі 1,11. Якщо споживач витратить 100 кубів, то за коефіцієнтом йому доведеться сплатити додатково 11 кубів. При витраті газу в 500 кубів, понад показань лічильника доведеться сплатити 55 кубів, або 470 гр 25 копійок.

Для квартир, в яких лічильник встановлений всередині опалювального приміщення, коефіцієнти нижче — завдяки тому для жителів багатоповерхівок додаткові цифри в платіжках стануть меншим шоком, ніж для власників приватних будинків. Для квартир, коли лічильник встановлений всередині опалювального приміщення, встановили коефіцієнти поменше. І витрата газу тут теж менше.

Наприклад, за жовтень коефіцієнт встановлений у розмірі 1,01. На січень-лютий — коефіцієнт 1,05. Але тут теж можливі сюрпризи, оскільки на будинках є загальнобудинкові лічильники, для яких передбачені більш високі коефіцієнти.

Прес-секретар «Харьковоблгаза» Ольга Клименко сказала, що поки немає методики розрахунку для споживачів, у яких лічильники і загальнобудинкові, і в квартирі.

Ольга Клименко додала, що відповідно до «Законом про ринок газу», який був прийнятий в 2015 році, коефіцієнти ввели для всіх груп споживачів — промислових підприємств, комунальних установ, крім населення. Тепер, за її словами, побутові споживачі будуть платити за стандартними умовами.

Відповідно до постанови, на липень для споживачів Харківської області, в будинках і квартирах яких є газові лічильники, передбачений понижуючий коефіцієнт. Але платити менше люди стануть тільки влітку 2019 року — наскільки, невідомо.

Жителі Києва і Миколаєва вже отримали платіжки з коефіцієнтами за жовтень.

«Так, на 65 кубах за жовтень, за лічильником, додалися практично ще два» нормалізованих «куба до оплати. Ніби як трохи, але ж влітку ніхто не зменшував оплату при температурі вище 20?», — повідомив Ігор Черкашин в Facebook.

«До речі, тепер стає зрозуміла наполегливість по перенесенню газових лічильників на фасади будинків, там найвищі коефіцієнти надбавок виходять …», — додав Ігор Черкашин.

Як повідомляв KHARKIV Today, 19 жовтня на екстреному засіданні Кабінету Міністрів було прийнято рішення підняти вартість природного газу для населення 6 958 гривень до 8 550 гривень за тисячу кубометрів.

24 жовтня Володимир Гройсман заявив, що в цьому опалювальному сезоні ціну на газ більше не піднімуть. Схоже обіцянку рік тому давав Президент України. Петро Порошенко обіцяв не тільки не підвищувати тарифи на газ, але і зменшити його вартість для населення. Про це він заявив після того як «Нафтогаз» виграв справу у «Газпрому» в арбітражному суді Стокгольма. За словами Президента, після цього на ціну газу перестала впливати корупційна складова.

Ссылка на основную публикацию