Польша визнала, що Україна купує російський газ

Поки Україна продовжує імпортувати газ, він може бути тільки російським, пише в «Известиях» заступник генерального директора Інституту національної енергетики Олександр Фролов.

«Польська нафтогазова компанія PGNiG в черговий раз скаржиться на небачене підступність« Газпрому »- він забороняє віртуальний реверс російського газу на Україну. З одного боку, нічого нового. А з іншого — це заява підводить яскравий підсумок п’ятирічної історії українського реверсу. Історії, яка демонструє очевидне: поки Україна імпортує газ, він може бути тільки російським », — зазначає Фролов.

Україна купує російський газ

За його словами, свого часу реверс для України став не стільки реальним способом замістити російські обсяги і заощадити гроші, скільки засобом продемонструвати Росії свою рішучість і досягти енергетичної незалежності.

Автор звертає увагу, що сьогодні вже благополучно забуте, як Україна планувала до 2020 року стати енергонезалежною державою, на сто відсотків забезпечує себе блакитним паливом.

Крім того, Фролов вказує, що ні для кого не було секретом, що газ, який надходить на Україну з Євросоюзу, — російський, але при цьому керівництво України посилено робила вигляд, що ні про що таке не підозрює.

«У цьому контексті нинішня заява польської PGNiG про віртуальному реверсі цікаво з двох причин. Перша — визнання очевидного. Польща практично відкрито визнала російське походження газу, який вона постачає на Україну. Друга — масштаби поставок. Повідомляється, що в минулому році поляки поставили українцям 700 млн куб. м російського газу. Надзвичайно мало. Але важливі не самі масштаби, а той факт, що вже на цьому, більш ніж з низьким рівнем Польща визнає відсутність технічної можливості наростити обсяги. Без віртуального реверсу. Або ж доведеться будувати нові газопроводи, а на це ні у Польщі, ні в Україні немає грошей », — пише експерт.

Він вважає, що Росії така ситуація навіть вигідна, оскільки європейці, на відміну від України, розраховуються за російський газ вчасно.

«Погано в ситуації, що склалася тільки одне. Судячи з динаміки, незабаром Україна дійсно зможе прожити і без російського, і без європейського газу. За рахунок вимирання споживачів. Але поки імпортний газ їй все ж потрібен, взяти його вона може тільки в Росії. Нехай і через другі руки », — резюмує Фролов.

Ссылка на основную публикацию