Почалося слухання в Стокгольмському суді проти Газпрому, за позовом Нафтогазу

Стокгольмський арбітражний суд почав перше засідання за позовом «Нафтогазу» проти «Газпрому» щодо умов транзиту газу, починаючи з березня 2018 року.

Про це повідомив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко на своїй сторінці в Facebook.

«Зараз в Стокгольмі на першому засіданні нового арбітражу проти Газпрому (Case Management Conference)», — йдеться в повідомленні.

Додамо, що Нафтогаз подав новий позов до Стокгольмського арбітражу, в якому хоче відшкодувати 11,6 мільярда доларів, які компанія втратить після припинення Росією транзиту газу через Україну.

За даними Нафтогазу, якщо Росія дійсно припинить транспортувати газ через Україну, газотранспортна система України повинна амортизуватися за прискореною моделлю, а відшкодовувати цю амортизацію мають в Газпромі.

Відзначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг і приносить Україні щорічно близько трьох мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Росія може відмовитися від українських послуг з транзиту після завершення чинного контракту — 31 грудня 2019 року. Зокрема, з цією метою Росія будує газопроводи в обхід України — «Північний потік-2» і «Турецький потік».

Під час тристоронніх газових переговорів у Брюсселі, в Нафтогазі повідомляли, що готові відмовитися від частини цього позову проти Газпрому, зокрема, від десяти мільярдів доларів, якщо Росія погодиться закріпити в контракті чіткі обсяги транзиту газу через Україну починаючи з 2020 року.

Ссылка на основную публикацию