Платіжки з завищеними цінами за газ: Гройсман обіцяє «вжарить» облгазам

Глава Уряду України Володимир Гройсман звернеться до Міністерства енергетики та вугільної промисловості, а також Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, з вимогою провести перевірки постачальників енергоресурсів на місцях і виправити ситуацію з встановленням тарифів, що перевищують прогнозовані. Про це повідомляє «Урядовий портал».

«Я стурбований ситуацією. Звертаюся до громадян: платите тільки за фактично спожитий газ за ціною 8,55 грн за кубометр. Все інше — шахрайство з боку постачальників, — заявив Прем’єр-міністр під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді. — Я підготував доручення, звернуся вк Міненергетики та НКРЕКУ … Треба підтримати НКРЕКУ з точки зору контролю і штрафувати облгази … Облгази виходять за межі своїх повноважень, а люди страждають ».

Також Володимир Гройсман ініціював створення спеціальної робочої групи з перевірки облгазів.

Раніше НАК «Нафтогаз України» звинуватив облгази і газсбити в дезінформації споживачів у квитанціях за оплату газу. Приводом для такої заяви стали платіжки з донарахуваннями за жовтень і попередженням про донарахування за три попередні роки, отримані українцями від постачальників газу. Облгази вимагають від споживачів, які не мають приладів обліку газу, розраховуватися за спожитий газ за новими нормами споживання і сплатити заборгованість, що накопичилася за період застосування «занижених норм споживання» в 2015 — 2018 роках. Нацкомісія з тарифами вже відреагувала на порушення і постановою від 23 листопада заборонила такі донарахування.

Ссылка на основную публикацию